447_20240312_221556.jpg

Sezóna 23/24 z pohledu vedení A-týmu

Jak již asi všichni vědí, mužský A-tým se letos svými výkony probojoval až do vyřazovací části divize. V play-up však bohužel podlehl ve čtyřech zápasech Kalupům a skončil hned v prvním kole. Své poznatky nejen z play-up, ale i z celého roku nám v rozhovoru poskytl trenér Adam Rowe a kapitán Antonín Tvrdík elitního kutnohorského týmu mužů.

Adam Rowe (trenér):

Jsi spokojen s letošními výkony svých svěřenců?

Samozřejmě, že jsem. Přece jen jsme to zvládli dotáhnout do play up. Přesto však musím poznamenat, že některé zápasy jsme si prohráli sami vlastními chybami a nepředvedli jsme občas kvalitní výkony. Letos to bylo dosti na houpačce, ale připsal bych to i soutěži. Noví soupeři, které jsme neznali a výkonnostně to bylo také nahoru dolů. Neodehráli jsme dostatek kvalitních zápasů. Další věc, že jsme letos kádr celkem obměnili. Přišlo dost mladých hráčů ještě juniorského věku, kteří si museli zvyknout na mužskou kategorii. Někteří hráči dostali nové role v týmu. Prostě si to ještě musí sednout.

Kdo z tvého pohledu trenéra udělal největší posun? 

Junioři, kteří začali nastupovat za A tým. Rozhodně bylo vidět, že poslední zápasy už byly o něčem jiném v porovnání s prvními zápasy. Kluci se však stejně musí vyhrát a spíše herně vyzrát.

Jak všichni víme, Áčko již minulou sezónu hrálo vyřazovací část a dostalo se do druhého kola. Letos se podařilo jen kolo první. Čím to je, že se nemůžeme dostat dál?

V předešlém roce to byla náročná sezóna. Byla hlavně dlouhá a asi jsme to neočekávali, že se nám takto protáhne. Myslím, že poslední zápasy byly náročné hlavně fyzicky, a pak už se to odráží na psychice. Nedotáhli jsme to, byť rozhodnout mohl už jediný, poslední zápas. Tvrdá facka a následně útlum. A letos jak jsem už zmiňoval, došlo k obměně týmu, pár stálých hráčů nebylo, přišli mladí, kteří ještě musí vyzrát a nabrat zkušenosti. Letos rozhodlo asi více faktorů, ale věřím, že pokud se hráči k dalším sezónám postaví správně, tak v budoucích letech na to máme se posunout výš!

Plánujete jako vedená jakékoliv změny do příští sezóny?

Tohle shrnu jen v krátkosti. Rozhodně bychom chtěli navýšit objem tréninkových jednotek, jak v sezóně, tak i během letní přípravy. Další změny se chystají, ale to ještě nechci já ani vedení týmu zveřejňovat.


Antonín Tvrdík (kapitán):

Zkus, prosím, zhodnotit letošní sezónu v několika větách.

Z této sezóny mám celkem smíšené pocity. Dalo by se říct, že náš tým byl jak na houpačce. Měli jsem ospalý začátek sezóny, kdy nám ujel vlak. Zlepšení hry nastalo v polovině sezóny před Vánoci, po kterých přišel opět velký útlum i díky ne příliš dobrému přístupu během tréninků. Špatná forma projevující se na konci základní části a poté přišlo, řekl bych, velmi slušně odbojované 1. kolo play-up, které sice pro nás neskončilo šťastně, ale končili jsme ho s hlavami nahoře. A to díky návratu zlepšené a týmové bojovné hry před fantastickými diváky, za kterou jsme se konečně snad poprvé v sezóně nemuseli stydět a která Kutnou Horu vždy zdobila.

Je něco v čem jste se z tvého pohledu zlepšili nebo naopak co vám moc nešlo?

Po sezóně, kterou, buďme upřímní, nemůžeme nazvat zrovna jako úspěšnou, je to celkem záludná otázka. Jako pozitivum bych viděl zapracování nových kluků, juniorů, do týmu, kteří ukázali velký potenciál a pokud budou dál makat, můžou to dotáhnout daleko. Je vidět, že v týmu, který kombinuje dravé mládí spolu se zkušenostmi od starších kluků, kteří mají něco odehráno, je velký potenciál něco dokázat, jen musíme najít tu správnou cestu, aby kolečka zapadla do sebe a všechno šlapalo jako celek To se nám právě letos moc nedařilo. Jako jeden z palčivých problémů byla ofenziva, zakládání útoků, velké množství zahozených šancí a přesilová hra, což obvykle rozhoduje vyrovnané zápasy. Klasické největší pozitivum je projev našich gólmanů, kteří i letos potvrdili a ukázali, že patří mezi špičku celé soutěže, i když naše defenziva nedržela vždy zrovna jako pevná hradba.

Teď na tebe budu mít stejnou otázku jako na Adama. Proč se Áčku, kterého jsi kapitán, nedaří postupovat dál ve vyřazovacích částech. V čem si myslíš, že jsou ostatní týmy lepší?

Všechno je to o detailech a o osobním přístupu. Loňský rok byla fantastická jízda, která skončila jeden zápas před Národkou. Byl to nejlepší výsledek v historii kutnohorského mužského florbalu. Loňský rok rozhodli zkušenosti a fyzická připravenost, kterých měl přeci jenom soupeř z vyšší ligy v baráži na rozdávání.
Po takové sezóně logicky chcete ten úspěch minimálně zopakovat, ale musíte pro to něco obětovat, neboť samo to prostě nikdy nepůjde. To se nám letos bohužel nepodařilo naplnit. Ano, mohl bych říct, že klub opustili klíčoví zkušení hráči, proběhla výměna trenéra, přišli mladí kluci do týmu a tak dále, nicméně to by vypadlo jako výmluvy. Z letošní sezóny se musíme poučit, zapracovat na tom, co nefungovalo a vrátit se následující sezónu zpět k tomu, co nás vždycky zdobilo. Pokud se nám to podaří, tak věřím, že s tímto týmem už nám ten postup do vyšší ligy přes vyřazovací část přeci jenom vyjde!


Statistické shrnutí:
5. místo v mužské divizi B
22 zápasů – bilance 11-0-1-10 – skóre 151:130
trestné minuty – 122
74 % úspěšnost oslabení, 23% přesilové hry

TOP 5 bodování:
Petr Vávra 22Z – 37KB - 17G - 20A
Michal Trník 22Z – 35KB - 23G - 12A
Marek Trník 22Z – 30KB - 15G - 15A
Martin Zelený 22Z – 20KB - 10G - 10A
Lukáš Drahný 14Z – 20KB - 8G - 12A

Statistiky brankářů:
Bohuslav Bochníček 15Z – 73 obdržených branek – 84,5% úspěšnost zákroků
Jaroslav Dlouhý 12Z – 71 obdržených branek – 77,8% úspěšnost zákroků

Statistika trestů – nejtrestanější hráči:
Jakub Jedlička - 18 minut
Josef Chalupa - 12 minut
Richard Měšťánek, Lukáš Vojtěch - 10 minut